300 lecie konsekracji

„Już przeszło 300 LAT otwierają się drzwi tej poświęconej świątyni i zabytkowego kościoła w Orawce. Dzisiaj 24.06.2015 roku , w dzień Odpustu ku czci św. Jana Chrzciciela patrona Parafii chcemy podziękować Panu Bogu za ten czas łask i ludzi z całej Ziemi Orawskiej , którzy do tej pierwszej świątyni katolickiej na tych Ziemiach przynosili swoje prośby, troski , kłopoty i podziękowania za otrzymane łaski od Boga, za sprawowane liturgie , przyjmowane sakramenty święte.

Bardzo serdecznie Witam Jego Eminencje Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolitę Krakowskiego , na naszej Uroczystości Odpustowej i Jubileuszowej dnia dzisiejszego , Panią Konsul Węgier , Kapłanów i Siostry Zakonne Serafitki ;

Władze Gminne Jabłonki i Samorządowe z Panem Wójtem Antonim Karlakiem na czele , zaproszonych Gości z różnych środowisk Ziemi Orawskiej : Szkolnych , Strażackich, a nade wszystko witam wszystkich przybyłych Parafian i mieszkańców wiosek i miejscowości ZIEMI ORAWSKIEJ.

Niech ten Kamień i Tablica pamiątkowa będzie śladem naszych dzisiejszych modlitw i JUBILEUSZU 300 – LECIA konsekracji kościoła w ORAWCE”-

z przemówienia powitalnego Gości Ks. Proboszcza Tadeusza Dąbrowskiego.