Boże Narodzenie.

Zbliżmy się do Boga, który staje się bliskim, zatrzymajmy się, by spojrzeć na betlejemski żłobek. Zanieśmy do Bożej Dzieciny , to czym jesteśmy, nasze bóle i cierpienia, nasze radości, nasze zwątpienia, nasze zranienia. (więcej…)

Roraty o świcie w zabytkowym kościele w Orawce.

Roraty to poranna Msza Święta odprawiana ku czci Najświętszej Maryi Panny w okresie Adwentu w dniach powszednich. Roraty są zatem nabożeństwem maryjnym. Sama nazwa Mszy pochodzi od pierwszych słów antyfony Rorate coeli, desuper (Niebiosa, spuśćcie rosę). (więcej…)

Św. Mikołaj

Św. Mikołaj niezawodnie , jak co roku przyszedł do dzieci z samego rana z prezentami. Chyba były grzeczne. (więcej…)

Z Orawki do Indii i wizyta Sióstr Misjonarek w szkole.

Czy może mieć coś wspólnego Szkoła Podstawowa w Orawce z oddalonymi około sześć tysięcy kilometrów Indiami ? Okazuje się, że tak. Uczniowie naszej szkoły pozytywnie odpowiedzieli na propozycję adopcji sześcioletniej dziewczynki z Indii Sheetal Mukesh. (więcej…)

Sakrament chrztu św.

Poprzez chrzest św. rodzice składają swoje dziecko jakby w dłonie samego Boga . Te dłonie są bezpieczne. Dają to co najlepsze. Chrzest św. to pierwszy i najpotrzebniejszy sakrament, który gładzi grzech pierworodny, daje życie Boże i czyni nas członkami Kościoła katolickiego. (więcej…)

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny