5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(17.03.2024)

1. Dzisiaj 5 niedziela Wielkiego Postu i ostatni dzień naszych rekolekcji parafialnych. Bardzo dziękuję ks. dr Pawłowi Gałuszce za podjęcie trudu prowadzenia rekolekcji, modlitwę i posługę w konfesjonale. Niech Duch Święty wspiera w pracy dla dobra małżeństw i rodzin naszej archidiecezji.
2. Pamiętajmy o nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek po Mszy świętej o 17.00 oraz w niedziele po Mszy świętej o 8.00. Gorzkie Żale są w niedziele po Mszy świętej o 14.30.
3. We wszystkie wtorki Wielkiego Postu w naszym kościele jest możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 20.00.
4. Od najbliższej soboty, czyli od 16 marca do Niedzieli Palmowej w naszym kościele zostały wywieszone kurtyny wielkopostne zasłaniające ołtarze.
5. Dzisiaj Rada Rodziców z uczniami Szkoły Podstawowej w Orawce rozprowadza po Mszach świętych własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne. Zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci z naszej szkoły.
6. W Niedzielę Palmową jak co roku Zespół Regionalny „Koliba” będzie rozprowadzał baranki wielkanocne z ciasta własnego wypieku. Zebrane fundusze będą przeznaczone na bieżące potrzeby Zespołu. Dzieci i młodzież chętną do kontynuowania pięknych tradycji naszego regionu Zespół zaprasza na spotkania.
7. W trzy soboty 2, 9 i 23 marca o 18.00 w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce można obejrzeć pierwszy sezon serialu „The Chosen” („Wybrani”). Jest to film o życiu Jezusa oparty na Ewangelii. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła. Film od 12 lat. Wstęp wolny.
8. Czwarta Nocna Orawska Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyrusza w tym roku 23 marca z Podsarnia po Mszy św. o 20.00. Trasa Drogi Krzyżowej jest w dużej części ekstremalna i liczy 25 km. Organizatorzy proszą o przemyślaną decyzję wyruszenia w trasę, szczególnie w przypadku osób mających problemy ze zdrowiem. Osoby niepełnoletnie mogą iść tylko z opiekunami na ich odpowiedzialność. Powrót z Ludźmierza we własnym zakresie.
9. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski wzywa nas do nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia w dniach od 16 do 24 marca. Pragnie, abyśmy w łączności z Jasną Górą odmawiali Apel Jasnogórski i modlitwy nowennowe. W naszej parafii włączymy się w nowennę po Mszach świętych. Szczegółowe informacje odnośnie odmawiania nowenny są w gablocie.