23.06.2019    XII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj 4.niedziela miesiąca czerwca.

2.Należą się gorące podziękowania za udział w corocznej Procesji  „Bożego Ciała” naszym Parafianom. Bardzo dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę, śpiew  i zaangażowanie w Procesji  w różnej formie :Siostrom Zakonnym Serafitkom, Panom niosącym Baldachim, Mieszkańcom  przygotowującym  Ołtarze, wszystkim Strażakom , Policji, Służbie liturgicznej , P. Organiście ,  dzieciom sypiącym kwiaty , dzieciom z 1.Komunii św. ,  młodzieży i dorosłym niosącym Figury i Feletrony. Wielu było Parafian ubranych w strój regionalny , co podnosi rangę tej pięknej Uroczystości i podtrzymywanie  tradycji .

3.Przez całą Oktawę „Bożego Ciała” Msze św. będą wieczorem o 18.00 z Procesją.

4.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu :

*poniedziałek  – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Główny ODPUST w naszej Parafii w Orawce; Msze św. o 8.00 , 11.00 SUMA z Uroczystą PROCESJĄ wokół kościoła oraz  po południu o 17.00 . W tym roku Sumę Odpustową odprawi i poprowadzi Procesję Ks. Jan DZIUBEK,  od roku proboszcz w Krzczonowie , rodem z Jabłonki, który obchodzi w tym roku 25-lecie  Kapłaństwa, a kazania wygłosi Ks. Piotr Andryszczak , rekolekcjonista z Wielkiego Postu.

*czwartek– Święto MB Nieustającej Pomocy,Odpust w Jabłonce , o 11.00 Suma; zakończenia Oktawy Bożego Ciała i rozdanie słodyczy dzieciom sypiącym kwiaty, w czasie Procesji Oktawy Bożego Ciała przed Najświętszym Sakramentem, ministrantom  i dzieciom uczestniczącym systematycznie w procesjach;

*piątek – Uroczystość NSPJ- Odpust w Lipnicy Wielkiej; z racji Uroczystości nie ma postu.

*sobota- 29 czerwca , Uroczystość Piotra i Pawła ; Msze św. jak w niedziele 8.00 i 10.30 oraz wieczorem o 18.00 wspólna.

5.W minioną środę dzieci odebrały świadectwa szkolne. Bardzo dziękuję  całej Grupie Apostolskiej , dziewczętom i Animatorkom   za Rok formacji , spotkań, zaangażowanie i pracę z dziećmi  , przede wszystkim Annie OBYRTACZ ze Sołtystwa ,  Paulinie Tomala oraz Kindze  Spytkowskiej, Krystynie Świstak  i Faustynie Obyrtacz za śpiew i uczestnictwo w Mszach i Uroczystościach Kościelnych , jak również wszystkim Ministrantom, Lektorom na czele z szefem Ministrantów Rafałem Męderak. Niech nie  zabraknie nas też na Odpuście.

6.Cotygodniowa prasa  katolicka znajduje się  na stoliku przy wyjściu z kościoła: ”Źródło i  „Gość Niedzielny” .

7.Bardzo dziękuję za solidne  sprzątanie kościoła na Odpust mieszkańcom Roli Studzianek.

8.Dzisiaj w niedzielę zbiórka  do puszek przed kościołem na organizację Odpustu zamiast dawnych zbiórek  wiktuałów po domach.

Wszystkich zapraszam na Odpust jutro w poniedziałek 24. czerwca na uproszenie łask u św. Jana Chrzciciela dla  każdej Rodziny.

Ks. Proboszcz Tadeusz DĄBROWSKI