17.06.2018 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA
1.Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca czerwca ; Dziękuję za obecność w rodzinnej Orawce i pomoc Ks. Robertowi SZCZECHURA, który po krótkim urlopie wraca do swojej Parafii w mieście Memphis w USA w Stanie Tenesis, gdzie jest proboszczem ;
2.W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym :
*niedziela- św. Brata Alberta Chmielowskiego, Odpust na Borach w Jabłonce.
*środa – spowiedź św. przed Odpustem i zarazem na Zakończeniem Roku Szkolnego w Orawce od 15.30-16.30 /jedna pełna godzina / będą zaproszeni kapłani z dekanatu; przed południem 8-11 dodatkowy wyjazd do chorych na Odpust ; b. proszę o wyraźne zgłoszenie tego dodatkowego przyjścia kapłana / poza 1. piątek/ w zakrystii lub telefonicznie .
*czwartek- św. Alojzego Gonzagi;
*piątek – O godz. 8.00 rano Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego; Bardzo dziękuję P. Katechetce za całoroczny czas nauki religii, młodzieży oraz Animatorkom Grupy Apostolskiej za formację , zaangażowanie i pracę całego Roku oraz śpiew i uczestnictwo w Mszach i Uroczystościach Kościelnych , jak również wszystkim Ministrantom, Lektorom na czele z szefem Ministrantów Karolem KIERPIEC. Niech nie zabraknie nas też na Odpuście.
*niedziela – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Główny Odpust w naszej Parafii w Orawce; Msze św. o 8.00 i 11.00; W tym roku Sumę Odpustową odprawi i poprowadzi Procesję Ks. Neoprezbiter z Podwilka Dariusz PIETRZAK, a kazania wygłosi w tym dniu Ks. Jarosław RAŹNY ,V-ce dyr Archiwum Kurii Krakowskiej.
3.Cotygodnoiwa prasa katolicka znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła: ”Źródło i „Gość Niedzielny” oraz czerwcowy nr „ARKI”.
4.Dzisiaj w niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na organizację Odpustu zamiast dawnych zbiórek wiktuałów po domach.
5.O sprzątanie kościoła na Odpust we czwartek przed południem od 10.30-12.00 bardzo proszę mieszkańców Sołtystwa.
6.Ostatnie dodatkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z zaległościami do zdawania pytań do bierzmowania będzie w poniedziałek w salce od 16.30 ; a po wieczornej mszy św. próba liturgiczna w kościele dla wyznaczonej młodzieży.
7.Wójt Gminy Jabłonka serdecznie zaprasza na ŚWIĘTOJAŃSKIE ZWYKI, które odbędą się w niedzielę 24 czerwca / w DZIEŃ ODPUSTU / od godz. 15.30 na boisku sportowym ZAWODĄ w Orawce. W programie konkursy i muzyka regionalna, od 19.00 zabawa taneczna. Organizatorzy:
– Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce
– Orawska biblioteka Publiczna z Jabłonce
– Sołectwo Orawka
– Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej
– Babiogórski Park Narodowy w Zawoi.

KS.PROBOSZCZ T.Dąbrowski