21.04.2019   NIEDZIELA   WIELKANOCNA

1.Najlepsze Życzenia Wielkanocne przesyła całej Parafii Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski. Od dzisiejszej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy  Okres Wielkanocny; po uroczystej PROCESJI REZUREKCYJNEJ  , radujemy się nadal Zwycięstwem Chrystusa nad grzechem i śmiercią; trwajmy jak najdłużej  w łasce uświęcającej przyjmując Komunię św. do swojego serca i liczne łaski wysłużone przez Śmierć i Zmartwychwstanie Naszego Pana.

2.Bóg zapłać wszystkim , którzy natrudzili się i pomagali w przygotowaniu Wielkiego Tygodnia;Pani Helenie Bosak z Roli Góra za rozważania dróg krzyżowych w Wielkim  Poście oraz P. Stanisławowi i Janowi Obyrtacz za przygotowanie z pomocnikami trasy Drogi krzyżowej w Plenerze.

3.Bardzo  dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy i Grobu, TRIDUUM PASCHALNEGO i procesji Rezurekcyjnej, w tym  ofiarnym  Siostrom Zakonnym Serafitkom, za  poświęcenie i  wiele godzin spędzonych w Kościele na przygotowaniu ołtarzy, PIĘKNEJ DEKORACJI KWIATOWEJ, dekoracji CIEMNICY i GROBU PJ ,  porządków w zakrystii i Kościoła  na  TRIUDUUM PASCHALNE;   Grupie Apostolskiej z ANIMATORKAMI  piękne śpiewy liturgiczne , Piotrowi Obyrtacz za wyśpiewanie kolejny rok Orędzia Wielkanocnego w Wielką Sobotę, Lektorom i całej Służbie Liturgicznej ze studentami , wszystkim ministrantom za  wzorową obecność i Adorację przy Grobie PJ;  P.Organiście i P.Katechetce,  niosącym baldachim, feletrony, figury i poduszki przez dzieci , a także  innym anonimowym osobom i zaangażownym Parafianom;

4.Bardzo dziękuję i pochwalić należy b.dobrą frekwencję i obecność wielu Parafian  na Adoracji w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę przy Grobie P.Jezusa z poszczególnych RÓL przez całą noc ; szczególne podziękowania kieruję do wszystkich Strażaków za wzorową  , jak co roku  wartę przy Grobie Chrystusa i /obecność ze sztandarem na Uroczystej Procesji Rezurekcyjnej /, na ręce  P.Prezesa Jana GŁUSIAKA oraz  P.Komendanta Franciszka KRACIKA  OSP w Orawce.

5.Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych, zamiast kazania będzie czytany  List Rektora  Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie, który to Uniwersytet Papieski prosi co roku o wsparcie  w dniu jutrzejszym  na swą Uczelnię.

6.W najbliższy  piątek 26 kwietnia z racji Oktawy Świąt Wielkanocnych nie ma postu.

7.Składam  serdeczne „Bóg zapłać” Parafianom, w tym przyjeżdżającym z zagranicy  do rodzinnych domów , za hojniejszą ofiarę  na tacę w czasie Świąt Wielkanocy, w ich intencji  odprawionona została ranna Msza św. w Wielkanoc o  Bożą Opiekę w pracy i życiu.

8.Na nowe meble do zakrystii złożono jeszcze na tacę 8 kopert , w kwocie 950,-zł.

9/Pogrzeb +Rozalii OTRĘBIAK we wtorek 23.04.2019 o godz. 14.00

10.Za tydzień  Niedziela Miłosierdzia Bożego; Główne Uroczystości w krakowskich Łagiewnikach.

11.ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE: Wszystkim Parafianom , także pracującym  poza granicami Polski, a którzy są na Święta Zmartwychwstania Pańskiego  razem z nami i przyjechali do domów rodzinnych , Gościom przybyłym do Orawki , składam życzenia  wiele łask od Zmartwychwstałego Chrystusa i odpoczynku w gronie rodzinnym na te Święta Wielkanocne 2019 roku , niech Radosne „Alleluja” wypełnia nasze serca.

Ks. Proboszcz Tadeusz DĄBROWSKI