XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  12.11.2017

1.Dzisiaj 2. niedziela miesiąca listopada ; zbiórka do puszek przed kościołem dla ubogich w diecezji , o zbiórkę którą prosi Ks. Biskup Metropolita Marek Jędraszewski.

2.Od dzisiejszej niedzieli są czytane nowe Wypominki Roczne i modlitwy za zmarłych przed Sumą ; zamieszczone są one również na stronie internetowej Parafii dla sprawdzenia , by nie było pomyłki pod zakładką cmentarza; parafiaorawka.pl

3.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:*poniedziałek– pierwszych męczenników Polski :Benedykta, Jana , Mateusza , Izaaka i Krystiana

*środa– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

*piątek– św. Elżbiety Węgierskiej; 3. piątek miesiąca listopada, modlitwy przy Figurze PJ Frasobliwego, przy bocznym Ołtarzu.

*sobota– Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

*niedziela– Bł. Salomei

4. Na stoliku jest cotygodniowa prasa katolicka : „Gość Niedzielny” , „Żródło” i nowy miesięcznik „ARKA”.

5. Dodatkowe spotkanie z kandydatami do Bierzmowania tylko dla klasy III Gm będzie we wtorek po lekcjach szkolnych i kolejny egzamin ustny z wiedzy religijnej w salce przy plebanii.

6.Przypominam , że można zarezerwować już termin ślubu na przyszły rok 2018 w naszym kościele zabytkowym w Orawce .

Ks. Proboszcz  T. DĄBROWSKI