12.08.2018 – XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj  2. niedziela miesiąca sierpnia. Zbiórka do puszek przed kościołem na budownictwo sakralne na prośbę Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

2.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

*poniedziałek– MB Kalwaryjskiej, Uroczystości i Odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej; NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z racji 13. dnia miesiąca sierpnia , po rannej Mszy św. z różańcem i procesją wokół kościoła z Figurą Pani Fatimskiej; przed Figurą pójdzie trójka dzieci ubranych na wzór dzieci fatimskich : Łucji , Franciszka i Hiacynty;

*wtorek-św. Maksymiliana Marii Kolbego

*środa– 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; Święto Obowiązkowe ;Msze św. jak w niedzielę o 8.00 i 10.30. ; po Mszach św. tradycyjne poświęcenie tegorocznych ziół i kwiatów .

*czwartek– św. Stefana króla Węgierskiego; Odpust w Lipnicy Małej;

*piątek-św.Jacka; 3.piątek miesiąca sierpnia, modlitwy przy Figurze PJ Frasobliwego przy bocznym Ołtarzu.

3.Na stoliku  jest cotygodniowa prasa katolicka : „Gość Niedzielny” i  „Żródło” oraz 2. miesiecznik „Królowa Różańca Św.”, Prenumerata  , odbór w zakrystii.

4.Msze św. Pogrzebowe za śp.+Józefa SERWIŃSKIEGO są wywieszone w gablocie , a kopia do odebrania w zakrystii przez najbliższą rodzinę.

Za śp. +Stefana ŁACIAK została jeszcze zamówiona Msza św. od Beaty i Tadeusza JAROMIN.

5.Wszystkich gości i wczasowiczów na urlopach i koloniach wakacyjnych  serdecznie witamy i życzymy miłego wypoczynku w  Orawce .

KS.PROBOSZCZ    T.Dąbrowski