9.12.2018   II  NIEDZIELA  ADWENTU

1.Dzisiaj  2. niedziela miesiąca grudnia; Adoracja Najświętszego Sakramentu zamiast kazania, przeniesiona z ubiegłego tygodnia.

2.MSZE ŚW. RORATNIE są  rano o godz. 6.55 , tzn. punktualnie 5 minut przed 7.00 rano wyrusza  Procesja Światła w , której dzieci z zapalonymi LAMPIONAMI idą spod  chóru w stronę  Ołtarza. Do planszy  rozdane wcześniej dzieciom,  codziennie wręczane są do przyklejenia obrazki o tematyce tegorocznego ADWENTU  tj.: „Z DUCHEM TWOIM”.

3.Spowiedź Adwentowa  przed Świętami jest zaplanowana w naszej Parafii na 19 grudnia tj./ środę/ od godz. 11-12 oraz po przerwie od 13-14. Będą zaproszeni kapłani z dekanatu.

4. Na stoliku jest cotygodniowa prasa katolicka : „Gość Niedzielny”, „Żródło” , grudniowy nr miesięcznika „ARKA”.

5.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

*niedziela– II NIEDZIELA  ADWENTU

*środa– Matki Bożej z Guadelupe

*czwartek– św. św. Łucji

*piątek –św. Jana od Krzyża

6.Zbiórka do puszek wczoraj i dzisiaj przed kościołem na system przeciwpożarowy drewnianego kościoła  „TARCZA” i  zapłacenie 4. kwartału 2018.

7.Opłatki przez cały Adwent , są do nabycia u Siostry Zakrystianki w zakrystii; Ofiary składane przy tej okazji są dodatkowym wsparciem i podziękowaniem za pracę i obecność Sióstr Serafitek w naszej Parafii. Również  jak co roku są do nabycia świece Caritasu na Stół Wigilijny„Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom” w cenie  po 6,-zł w zakrystii.

8.Dzisiaj w niedzielę  9.12.2018 w Remizie  po Sumie o 11.30 Zebranie „Spółki Końskiej”, a po południu na Zebranie zaprasza Związek Podhalan  Oddział Orawka , również do Remizy na  godz. 18.00.

9.Ogłoszenie z Gminy. Urząd Gminy Jabłonka informuje , że w następną niedzielę tj. 16.grudnia  2018 odbedą  się bezpośrednie wybory sołtysa. Głosowanie odbędzie się w Remizie  OSP w Orawce . Lokal wyborczy będzie czynny od 8.00 do 18.00.

10.W miniony  czwartek 6 grudnia do  dzieci z naszej Parafii obecnych na Roratach przyszedł  św. Mikołaj z prezentami i wręczył ok. 100 paczek  ze słodyczami . Bóg zapłać wszystkim , którzy pomogli zorganizować to miłe spotkanie ze św. Mikołajem.

KS. PROBOSZCZ    T.Dąbrowski