3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
(14.04.2024)

1. Dzisiaj trzecia niedziela wielkanocna i państwowe Święto Chrztu Polski. W związku z trwającym w naszej Archidiecezji Kongresem Eucharystycznym i zaleceniem naszego Arcybiskupa od dzisiaj w trzy kolejne niedziele kwietnia kazania będą dotyczyć tajemnicy Eucharystii. Natomiast w następne cztery niedziele maja po Mszach świętych będą adoracje Najświętszego Sakramentu.
2. Od dzisiaj przyjmowane są intencje Mszy świętych na drugą połowę roku. Aby umożliwić rezerwację terminu większej ilości parafian, proszę nie zamawiać jednorazowo więcej niż dwie Msze święte.
3. Bardzo dziękuję mężczyznom z naszej parafii za pracę przy odkrywkach fundamentu kościoła. Odkrywki te są związane z przygotowaniem projektów przed renowacją naszej świątyni. Panu Rafałowi Kowalczykowi dziękuję za wypożyczenie sprzętu do ubijania ziemi. Podziękowania kieruję także pod adresem wszystkich, którzy zaangażowali się w postawienie nowego krzyża na górze w Sołtystwie. Panom Arturowi i Krzysztofowi Gackom dziękuję za sprzęt konieczny w tej pracy.
4. Trwa wiosenny okres porządków na cmentarzu. Bardzo proszę, aby szkło, plastik, metal i papier wyrzucać do kontenerów stojących przy bramie od strony parkingu parafialnego a nie w miejscu przeznaczonym na odpady naturalne. Przypominam także, że zgodnie z Regulaminem Cmentarza wszelkie prace kamieniarskie, budowa lub remont pomnika oraz wjazd na teren cmentarza przez firmy kamieniarskie lub własnym pojazdem mają być wcześniej uzgodnione w kancelarii parafialnej.
5. W soboty 20 i 27 kwietnia o 18.00 w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce można obejrzeć drugi sezon serialu „The Chosen” („Wybrani”). Jest to film o życiu Jezusa oparty na Ewangelii. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła. Film od 12 lat. Wstęp wolny.

Zapowiedzi przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Wacław Garbień z Orawki i Aleksandra Burdzińska z Krzczonowa. Otoczmy ich naszą modlitwą. Ktokolwiek wiedziałby o przyczynach uniemożliwiających zawarcie tego związku proszony jest o poinformowanie o tym w kancelarii parafialnej.