XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  23.07.2017

1.Dzisiaj 4. niedziela miesiąca lipca ;

2.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

*niedziela- św.Brygidy; po mszach św. 8.00 i 10.30 poświęcenie samochodów w związku ze zbliżającym się w tygodniu świętem św. Krzysztofa Patrona Kierowców;każdy kierowca otrzyma pamiątkowy bryloczek z modlitwą do św. Krzysztofa; od Ołtarza będzie odmówiona modlitwa , a następnie pokropienie indywidualne wodą św.pojazdów. Kierowca jest obecny przy samochodzie. Bardzo proszę skorzystać z nowego , obszernego parkingu – początek poświęcenia na nowym parkingu od strony cmentarza, następnie parking k/Remizy OSP i mały k/ Plebanii.

*poniedziałek- św.Kingi

*wtorek- św.Krzysztofa patrona kierowców oraz św.Jakuba; Odpust w Piekielniku na św. Jakuba, Suma Odpustowa o godz. 11.00

*środa- św. Joachima i Anny; Odpust w Chyżnem na św. Annę, o 11.00 Suma ; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po rannej Mszy św.

*sobota- św.Marty

3.Na stoliku jest cotygodniowa prasa katolicka : „Gość Niedzielny” i „Żródło” .

4.Dzisiaj ostatni dzień /do 11.30/ zapisów na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ do Częstochowy do Matki Bożej na Jasnej Górze ; Grupa ORAWSKA w tym roku wyruszy 24 lipca tj. w poniedziałek z Zubrzycy Górnej /informacja…/.Legitymację i smycz uczestnicy odbiorą w poniedziałek na rozpoczęcie pielgrzymki od organizatorów w Zimnej Dziurze po Mszy św. o 10.00 ;zakończenie pielgrzymki 31 lipca.

5.Arcybiskup Marek Jędraszewski bardzo serdecznie zaprasza na Obchody 1. Rocznicy ŚDM w ostatnią sobotę lipca tj. 29 lipca na godz. 18.00 na specjalny koncert do ARENY TAURON do Krakowa, a na drugi dzień na Msze św. do Sanktuarium JPII na 12.30 .

6.Wszystkich gości i wczasowiczów na urlopach i WAKACJACH, także dzieci i młodzież kolonijną, serdecznie witamy i życzymy miłego wypoczynku w Orawce .

Ks. Proboszcz  T. DĄBROWSKI