21.10.2018 – XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj 3. niedziela miesiąca października , Nabożeństwo Różańcowe po rannej Mszy św.; Dzisiaj ogólnopolskie liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Msze św.

2.Na Fundusz stypendialny i Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia „ zebrano w zeszłą niedzielę do puszek 1032,-zł.

3.Msze św.w tygodniu są o godz. 17.00 przez cały miesiąc październik połączone z Nabożeństwem Różańcowym po mszy św.; W tym roku różaniec szczególnie  ofiarowujemy min. za naszą Ojczyźnę i w jej różnych sprawach  w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, połączony z refleksją opartą także na tekstach JP II w 40. Rocz. wyboru rodaka na  Papieża.

W niedzielę Nabożeństwo Różańcowe jest odprawiane na zmianę w 1. i 3. niedzielę po rannej mszy św. , a w 2. i 4.  niedzielę po Sumie . W ostatnim tygodniu będziemy się szczególnie modlić za zmarłych parafian i za dusze w czyśćcu cierpiące.

4.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

*niedziela– Niedziela Misyjna i modlitwy za Misje i Misjonarzy ; Zbiórka do puszek na Misje i  Misjonarzy w Afryce/ min. dla naszej Misjonarki Anny Obyrtacz/; Odpust w Podsarniu.

*poniedziałek– św. JP II

*sobota– wspomnienie NMP

*niedziela– Umowna Rocznica Poświecenia Kościoła Własnego.

5.Na stoliku przy wyjściu  jest cotygodniowa prasa katolicka : „Gość Niedzielny” , „Źródło” , październikowy  nr „ARKI” .

6.W zakrystii można składać na WYPOMINKI Roczne i listopadowe; wypominki roczne i listopadowe będą czytane wg kolejności składania; kartki pomocne do wypisania zmarłych są do zabrania z przedsionka kościoła i przy gazetach.

7.OGŁOSZENIE ODNOŚNIE CMENTARZA PARAFIALNEGO:Bardzo proszę przy porządkach na grobach  na cmentarzu na „Wszystkich Świętych” ,by zielone części wianków i roślin , także liście dawać  na kompost, a pozostałe dopiero części plastikowe, sztuczne kwiaty i znicze do kontenerów na śmieci. Zamówiłem 2 dodatkowe kontenery.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli.

KS. PROBOSZCZ    T.Dąbrowski