1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(18.02.2024)

1. Dzisiaj 1 niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczęliśmy okres przygotowania na przeżycie Pachalnego Misterium poprzez wspomnienie chrztu świętego i pełnienie pokuty.
2. Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek po Mszy świętej o 17.00 oraz w niedziele po Mszy świętej o 8.00. Gorzkie Żale są w niedziele po Mszy świętej o 14.30. Za pobożne odprawienie drogi krzyżowej przed pobłogosławionymi stacjami można uzyskać odpust zupełny. Dotyczy to nie tylko Wielkiego Postu, ale każdego dnia w ciągu roku. Przy indywidualnym odprawianiu drogi krzyżowej należy przechodzić od stacji do stacji. Odpust zupełny można uzyskać także za udział w Gorzkich żalach oraz odmówienie w piątki Wielkiego Postu po Komunii świętej modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego. Teksty z modlitwami można będzie zabrać ze stolika z tyłu kościoła.
3. We wszystkie wtorki Wielkiego Postu w naszym kościele będzie możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 20.00.
4. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień:
• w czwartek (22.02) – święto Katedry św. Piotra, apostoła
• w piątek (23.02) – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
5. Dzisiaj zbieramy do puszek na pokrycie kosztów konserwacji i przeglądu systemu przeciwpożarowego w naszym kościele za pierwszy kwartał roku.
6. W Środę Popielcową zebraliśmy na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata 1614 zł i 50 gr. Bóg zapłać za ofiary.
7. W soboty lutego sołtys, p. Józef Spytkowski pobiera podatek rolny, leśny i od nieruchomości w następującym porządku:
• Studzionki i Marchewki – 24 lutego (sobota) od 9.00 do 16.00 w Remizie OSP Orawka
• W domu państwa Bryja – 26 lutego (poniedziałek) od 8.00 do 13.00.
Jest także zbierana roczna ofiara 80 złotych od rodziny na utrzymanie porządku wokół kościoła. Dziękuję za zrozumienie. Jednocześnie proszę o zgłaszanie się osób, które podjęłyby się od marca tego roku dbania o porządek wokół naszego kościoła za kwotę 1400 zł miesięcznie.
10. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Szczegóły na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.
11. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” jest obszerny reportaż o naszym kościele i kurtynach wielkopostnych.
12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Cecylia Czyszczoń, lat 99 oraz pochodząca z Orawki +Helena Kwiatkowska, lat 96. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.