PARAFIA PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA W ORAWCE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.06.2022)

1. Jeszcze raz dziękuję za bardzo liczny udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do organizacji i przeżycia Procesji Eucharystycznej: przygotowującym ołtarze, Siostrom Serafitkom, pani Organistce, Służbie Liturgicznej, niosącym baldachim, feretrony, figury, symbole religijne, Pocztowi Sztandarowemu OSP w Orawce, dzieciom w strojach komunijnych, oraz dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie w pięknych strojach regionalnych. Dziękuję Policji i Strażakom za zadbanie o bezpieczeństwo na trasie procesji.

2. Trwa Oktawa „Bożego Ciała”. Procesje eucharystyczne wokół kościoła odprawiamy po Mszy świętej w niedzielę o g. 10.30 a w dni powszednie po Mszy o 18.00.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• we wtorek /21.06/ – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

• w czwartek /23.06/ – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela –

Główny Odpust w naszej parafii; Msze święte o g. 8.00 i Suma Odpustowa o g.18.00. Kazania w tym dniu wygłosi ks. dr. Andrzej Kieljan – wykładowca Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II w Krakowie. Suma Odpustowa w tym roku kończy obchody Oktawy Bożego Ciała, stąd po procesji dla dzieci będzie przygotowane słodkie co nieco. Uczcijmy św. Jana Chrzciciela patrona naszej parafii poprzez liczny udział w tej uroczystej Mszy świętej, wyznając naszą wiarę i okazując Bogu wdzięczność za otrzymane łaski.

• w piątek /24.06/ – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte będą o g. 8.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy świętej o g. 8.00, będziemy dziękować Bogu za miniony Rok szkolny. Na Mszy świętej o g. 18.00 rodzice kandydatów do bierzmowania przekażą swoim dzieciom pamiątkowe krzyże.

• w sobotę /12.06/ – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; na Mszy świętej o g. 11.00 – ks. Bp. Janusz Mastalski udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Dziękuję rodzicom bierzmowanych z posprzątanie naszego kościoła na tę uroczystość oraz za dar dla parafii – naczynie liturgiczne do udzielania Komunii świętej.