Parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela w Orawce

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – (24.10.2021r.)

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, przeżywany pod hasłem „Spotkaliśmy, więc głosimy”. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich misjonarzach, szczególnie o pochodzącej z naszej parafii Annie Obyrtacz. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek będącą wsparciem Dzieła Misyjnego podejmowanego przez naszą rodaczkę.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w czwartek /28.10/ – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w przyszłą niedzielę /31.10/ – Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego; po Mszy św. o 8.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe a później odśpiewamy dziękczynne Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy. Dziękuję Służbie Liturgicznej, Różom Różańcowym, Katechetom oraz dzieciom i młodzieży za prowadzenie październikowych nabożeństw różańcowych.
  1. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą świętą.

2. Wypominki listopadowe i całoroczne można składać w zakrystii. Proszę skorzystać z kartek, które znajdują się w przedsionku kościoła. W intencji zmarłych z wypominków jednorazowych będziemy się modlić w czasie nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych będziemy się modlić przez cały rok w sobotę przed Mszą świętą wieczorną oraz w niedzielę przed godz. 8:00 i 10:30. Przy składaniu wypominków rocznych proszę o podanie godziny Mszy św., przed którą mają być wyczytywane.

3. Przy porządkowaniu grobów przed świętami, na kompost poza murem cmentarza proszę wyrzucać tylko śmieci podlegające naturalnemu rozkładowi. Sztuczne kwiaty, znicze wrzucamy do kontenerów znajdujących się przy bramie cmentarza od strony parkingu parafialnego. Liście spomiędzy grobów można składać w jednym miejscu obok dzwonnicy, skąd później zostaną wywiezione.