UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
(19.05.2024)

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za śpiew lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
2. W naszej Archidiecezji trwa Kongres Eucharystyczny. W związku z tym zgodnie z zaleceniem naszego Arcybiskupa w niedziele miesiąca maja po Mszach świętych są adoracje Najświętszego Sakramentu.
3. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy świętej o 18.00, a w niedziele po Mszy o 10.30.
4. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień:
• w poniedziałek (20.05) – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
• we czwartek (23.05) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
• w piątek (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii świętej. Czternaścioro dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa pod postacią chleba. Msza święta komunijna o 12.00.
6. Spowiedź przed Pierwszą Komunią i bierzmowaniem będzie w sobotę o 9.00. Natomiast sprzątanie i dekorowanie kościoła przed tymi uroczystościami przez rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania będzie w piątek o 14.00.

Zapowiedzi przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Jakub Mucha z Sieniawy i Angela Sandrzyk z Jabłonki. Ktokolwiek wiedziałby o przyczynach uniemożliwiających zawarcie tego związku proszony jest o poinformowanie o tym w kancelarii parafialnej.