PARAFIA PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA W ORAWCE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (09.05.2021)

1. Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe odprawiane są w kościele w dni powszednie po Mszy świętej o g. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy o g. 8.00. Dla najmłodszych przygotowane są plansze z wizerunkiem świętej Rodziny do zbierania naklejek. Zachęcam do wspólnej modlitwy za Ojca świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, o ustanie pandemii, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, oraz o dobre urodzaje.

2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o dobre urodzaje, za kraje głodujące oraz o zachowanie od nieszczęść i kataklizmów. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszach świętych o g. 18.00 oraz nabożeństwach majowych będziemy się modlić o potrzebne łaski dla rolników, ogrodników i wszystkich rodzin naszej parafii. Na Msze święte i wspólną modlitwę o urodzaje i zachowanie od nieszczęść zapraszam według następującego porządku:

• w poniedziałek mieszkańców roli: Zawoda, Podkościół, Półcienkówka, Czyszczoniówka;

• we wtorek mieszkańców roli: Sołtystwo, Góra i Kuligówka;

• w środę mieszkańców roli: Pod Grapą, Marchewki i Studzianki;

Intencje przyjęte wcześniej na te dni będą odprawione rano o g. 7.00

1. Rodziców dzieci z klasy 4 zapraszam w piątek o g. 17.00 na spotkanie organizacyjne przed planowaną na 20 czerwca Rocznicą I Komunii świętej.

2. Kalendarz liturgicznym na nowy tydzień

• w czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy. Po Mszy świętej wieczornej rozpoczniemy tegoroczne nabożeństwa fatimskie, najpierw odmówimy Różaniec a potem pójdziemy z figurą Fatimskiej Pani w procesji wokół kościoła śpiewając Litanię Loretańską; o niesienie figury Maryi proszę w tym miesiącu panie z pierwszej Róży Różańcowej ze Studzionek.

• w piątek – święto św. Macieja, apostoła