NIEDZIELA PALMOWA
(23.03.2024)

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, które stanowi serce roku liturgicznego. Wszystkich parafian i gości zachęcam do udziału we wspólnej Liturgii.
2. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21.00
3. W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 8.00 możliwość adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Odwiedziny chorych przed świętami od 8.00. Chorych proszę zgłaszać najpóźniej do czwartku. Początek Liturgii Męki Pańskiej o 18.00 a na jej zakończenie procesja do Grobu Pańskiego. Przez całą noc i sobotę możliwość modlitwy przy Grobie Pańskim. W godzinach nocnych do adoracji Grobu Pańskiego zapraszam według następującego porządku:

21.00 – 22.00 Marchewki
22.00 – 23.00 Pod Grapą
23.00 – 24.00 Studzianki
24.00 – 01.00 Góra
01.00 – 02.00 Czyszczoniówka i Półcienkówka
02.00 – 03.00 Zawoda
03.00 – 04.00 Podkościół
04.00 – 05.00 Sołtystwo
05.00 – 06.00 Kuligówka

Strażaków proszę o podjęcie warty przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek i Sobotę oddajemy cześć krzyżowi przez przyklęknięcie lub ucałowanie. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W nocy od 23.00 do 24.00 będzie dyżur w konfesjonale dla tych, którzy wcześniej nie mogli skorzystać z sakramenty pokuty.
4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół świąteczny o 10.00, 11.00 i 12.00. Jeśli pogoda dopisze obrzęd poświęcenia będzie na zewnątrz kościoła od strony plebanii.
5. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o 18.00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Bardzo proszę o przyniesienie świec.
6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 procesja rezurekcyjna wokół kościoła a po niej Msza święta. Mężczyzn proszę o niesienie baldachimu a osoby niosące figury i feretrony o ich wcześniejsze przygotowanie. Pozostałe Msze święte będą w tym dniu o 10.30 i dodatkowo o 12.00.
7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w porządku niedzielnym o 8.00 i 10.30. Ofiary zbierane w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
8. W Wielki Czwartek Mszą świętą Krzyżma odprawioną pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie rozpocznie się pierwszy w historii naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny. Trwać będzie do 15 czerwca i zakończy się Mszą świętą beatyfikacyjną męczennika ks. Michała Rapacza.
9. Dzisiaj Zespół Regionalny „Koliba” rozprowadza baranki wielkanocne z ciasta własnego wypieku. Zebrane fundusze będą przeznaczone na bieżące potrzeby Zespołu. Dzieci i młodzież chętną do kontynuowania pięknych tradycji naszego regionu Zespół zaprasza na spotkania.
10. We wszystkie wtorki Wielkiego Postu w naszym kościele jest możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 20.00.
11. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na Wielki Tydzień została przeniesiona na 8 kwietnia, czyli na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia.
12. Dziękuję pani Helenie Bosak oraz pani Katechetce oraz dzieciom i młodzieży za przygotowanie i prowadzenie dróg krzyżowych. Dziękuję także panu Stanisławowi Obyrtaczowi oraz wszystkim, którzy przygotowali naszą rekolekcyjną drogę krzyżową do krzyża w Sołtystwie.