VII NIEDZIELA WIELKANOCNA (24.05.2020)

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

2. W naszej parafii nabożeństwa majowe odprawiane są w tygodniu po Mszy świętej wieczornej o g.18.00 a w niedziele po Mszy o g. 10.30.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• we wtorek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana – w tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Otoczmy modlitwą nasze Mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy za ich dobroć i prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie;

• w piątek (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej;

• w sobotę (30.05) – święcenia prezbiteratu w katedrze na Wawelu;

• w przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego – od poniedziałku przez cały tydzień w czasie nabożeństw majowych będziemy odprawiać septennę do Ducha Świętego;

1. Dziękując za troskę o materialne sprawy kościoła i za wszelkie ofiary składane na tacę, do skarbony a także przez wpłaty na konto parafialne, życzę Błogosławionego nowego tygodnia.