III NIEDZIELA ZWYKŁA

(26.01.2020)

1. Dzisiaj czwarta niedziela stycznia – ogłoszona przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• w poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

• we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

• w środę po Mszy świętej – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

• w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

• w sobotę – I sobota miesiąca – o g. 7.00 Msza święta wotywna ku czci Najświętszej Maryi Panny

1. W przyszłą niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ – na każdej Mszy św. pobłogosławimy świece; w tym dniu obchodzimy także Święto Życia Konsekrowanego, składka do puszek będzie przeznaczona na Zakony Kontemplacyjne w naszej Diecezji.

2. Już dzisiaj zapraszam młodzież w przyszły poniedziałek o g. 10.00 do pomocy siostrom przy rozbieraniu choinek a mieszkańców Roli Kuligówka proszę o posprzątanie kościoła o g. 15.00.

3. W 4 kolejne soboty miesiąca lutego Sołtys wsi Orawka p. Józef Spytkowski będzie w Remizie OSP Orawka od g. 9.00 do 16.00 pobierał podatek rolny i leśny.

• 1 lutego – Rola : Góra i Kuligówka

• 8 lutego – Rola : Płócienkówka, Czyszczoniówka, Podkościół

• 15 lutego – Rola: Zawoda, Sołtystwo

• 22 lutego – Rola: Marchewki, Studzianki

4. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej będzie także zbierana roczna ofiara na utrzymanie porządku wokół kościoła w wysokości 50 złotych od rodziny.

1. Na rozpoczynające się w naszym województwie ferie zimowe, wszystkim uczniom życzę dobrego wypoczynku, a dzieciom i młodzieży z naszej Grupy Apostolskiej wyjeżdżającej w przyszłą niedzielę na rekolekcje, umocnienia ducha i dobrej zabawy na śniegu.