Parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela w Orawce

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020r.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i modlitewnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana.

2. Roraty – Msze św. wotywne o NMP będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o g. 7.00. Dzieci dla których przygotowane są plansze do przyklejania naklejek zbieranych na roratach, zachęcam do przynoszenia lampionów, których światło postawione przed ołtarzem będzie towarzyszyło wspólnej modlitwie jako znak adwentowego czuwania. Ze względu na pandemię nie będzie procesji z lampionami.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• w poniedziałek /30.11/ – święto św. Andrzeja Apostoła.

• w czwartek /03.12/ – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

• w piątek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; – I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi rano przed mszą świętą oraz popołudniu od g. 16.00. Odwiedziny chorych i starszych od g. 8.00. Ewentualne przełożenie wizyty ze względu na pandemię na późniejszy termin proszę zgłaszać telefonicznie, lub w zakrystii.

1. Dzisiaj zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Będzie je można odebrać w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Serafitek za ich posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W zakrystii są do nabycia świece Caritas. Składane ofiary wesprą akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, jest już grudniowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.