XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (28.06.2020)

1. Jeszcze raz dziękuję za tak liczny udział w Uroczystości Odpustowej ku czci patrona naszej parafii – św. Jana Chrzciciela. Dziękuję za przygotowanie i udział w Sumie odpustowej: Siostrom Serafitkom, panu Organiście, Służbie Liturgicznej, Grupie Apostolskiej, Zespołowi „Koliba” niosącym baldachim, feretrony, symbole religijne, Pocztowi Sztandarowemu OSP w Orawce i Szkoły Podstawowej w Orawce, dzieciom w strojach komunijnych oraz sypiącym kwiaty a także wszystkim uczestniczącym w liturgii w tradycyjnych strojach regionalnych.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• w poniedziałek /29.06/ – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

• w piątek /03.07/– święto św. Tomasza Apostoła; I piątek miesiąca, możliwość spowiedzi będzie rano od g. 6.30 i po południu od 17.00. Odwiedziny chorych od g. 8.00.

• w sobotę /04.07/ – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

1. W lipcu i sierpniu /czyli od najbliższej środy/ w naszym kościele będzie obowiązywał zmieniony na czas wakacji porządek Mszy świętych. W dni powszednie Msze święte będą sprawowane przeważnie rano o g. 7.00.

2. Ze względu na rozpoczynający się czas wakacji i urlopów proszę o potwierdzenie rezerwacji i podanie intencji Mszy świętych zamówionych na lipiec i sierpień.

3. W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi Arcybiskup Marek Jędraszewski ogłasza, aby w przyszłą niedzielę – 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień.