Ogłoszenia parafialne

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26.03.2023)

 

1. Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy drugą część tego okresu i skupiamy się na męce Chrystusa, która jest treścią liturgii. Od tej niedzieli w świątyniach zasłonięte są krzyże. W naszym kościele zawisły zasłony wielkopostne przesłaniające ołtarze.
2. Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek po Mszy świętej o 17.00 oraz w niedziele po Mszy świętej o 8.00. Gorzkie Żale są w niedziele po Mszy świętej o 14.30. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na przygotowanie Grobu Pańskiego w naszym kościele.
3. Dzisiaj zakończenie naszych wielkopostnych rekolekcji parafialnych. Wyrażamy wielką wdzięczność ks. Bartoszowi Rakoczemu z Diecezji Przemyskiej, który głosił nam Słowo Boże. Życzymy obfitych łask w posłudze kapłańskiej. Składka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na organizację rekolekcji i ofiarę dla rekolekcjonisty. Bóg zapłać.
4. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w rekolekcjach. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem tych, którzy posługiwali w tym czasie oraz przygotowali drogę krzyżową w plenerze: ministrantom, lektorom, pani Katechetce, pani Organistce, nauczycielom naszej szkoły i panu Stanisławowi Obyrtaczowi.
5. Dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej w Orawce po Mszach świętych rozprowadzają własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne. Zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby naszej szkoły.
6. W Niedzielę Palmową Zespół Regionalny „Koliba” jak co roku będzie rozprowadzał baranki Wielkanocne własnego wypieku. Zebrane fundusze będą przeznaczone na bieżące potrzeby Zespołu. Dzieci i młodzież chętną do kontynuowania pięknych tradycji naszego regionu Zespół zaprasza na spotkania.
7. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej, zgodnie z prośbą księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie różaniec w intencji Ojczyzny. W tym dniu odbywa się także w Sanktuarium w Ludźmierzu czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczęcie Mszą świętą o 18.00 a później modlitwa różańcowa do 21.00.
8. III Nocna Orawska Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyruszy w tym roku z Parafii świętego Marcina w Podwilku 1 kwietnia, czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 20.00. Powrót z Ludźmierza we własnym zakresie.