II NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

1. W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej przeniesiona z ubiegłej niedzieli Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa czas adwentowego czuwania. Roraty – Msze św. wotywne o NMP są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o g. 6.55 Dziękuję rodzicom i wszystkim opiekunom za tak liczny udział dzieci w Roratach, a najmłodszym życzę dużo zdrowia i wytrwałości we wczesnym wstawaniu. Niech Maryja Niepokalanie Poczęta pomaga nam w dobrym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• w czwartek – wspomnienie NMP z Guadalupe

• w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

• w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

1. Spotkanie młodzieży z klasy VII i VIII w ramach przygotowań do Sakramentu bierzmowania w piątek po zajęciach szkolnych.

2. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia jest zaplanowana w naszej parafii na przyszły poniedziałek 16 grudnia w godzinach od 14.00 do 15.00 oraz po przerwie od 15:30 do 16:30

3. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabywać u Sióstr w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Serafitek za ich posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Jak co roku są też do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane na potrzeby Caritas za małą świecę to 7zł. a za dużą 14 zł.

4. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona na pokrycie kosztów konserwacji za IV kwartał, systemu przeciwpożarowego „Tarcza”.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych dzieci i młodzież z Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Orawce będą rozprowadzać ręcznie wykonane kartki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na poszerzenie księgozbioru biblioteczki anglojęzycznej.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w zakrystii do odebrania kolejny numer prenumeraty „Królowej Różańca Świętego”

7. Proszono o przekazanie ogłoszenia:

Wójt Gminy Jabłonka informuje, że w dniu 15 grudnia 2019 roku (niedziela) o godz. 11.30 w Remizie OSP w Orawce odbędzie się zebranie wiejskie Sołectwa Orawka.