XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (02.10.2022)

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o 8.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy świętej o 10.30 będzie procesja różańcowa do pięciu ołtarzy.
2. Przez cały październik Msze święte w dni powszednie są o 17.00 a po nich nabożeństwo różańcowe. W niedziele różaniec odprawiamy po Mszy świętej o 8.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, zwłaszcza dzieci i młodzież.
3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• dzisiaj /02.10/ wspomnienie św. Aniołów Stróżów
• we wtorek /04.10/ – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
• we środę /05.10/ – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
• w piątek /07.10/ – wspomnienie NMP Różańcowej, a także pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o 7.00 i 17.00. Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 15.00. Odwiedziny chorych i starszych od 8.00.
4. Otrzymaliśmy zaproszenie na różaniec „Jerycho październik 2022”. „Jerycho” to ciągła modlitwa o przemianę świata i powrót do Boga oraz wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwa ta odbywa się od 1 do 8 października w Sanktuarium w Ludźmierzu. Uczestniczą w niej parafie i każda ma wyznaczone godziny modlitwy. Nasza parafia corocznie odpowiada za czuwanie modlitewne w sobotę 8 października od 4.00 do 8.00. Dlatego zapraszam wszystkich parafian, aby udali się do Ludźmierza w tym czasie. Można być na całym czuwaniu, a można też wybrać określony czas, na przykład godzinę lub pół godziny. Ważne, aby nie zabrakło nas w Ludźmierzu na wspólnej modlitwie.
5. Tydzień temu odbyła się zbiórka na pokrycie należności za III kwartał tytułem obsługi systemu przeciwpożarowego „Tarcza”. Zebraliśmy kwotę: 2921,80 zł oraz 10,00 euro i 50,00 hrywień ukraińskich. Bóg zapłać za ofiary.
6. Dzisiaj po Mszach świętych można zakupić oprócz „Gościa Niedzielnego” czasopisma: „Gość Extra” poświęcony tajemnicy Miłosierdzia Bożego oraz „Królowa Różańca Świętego”. Zachęcamy do lektury.