Parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela w Orawce
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – (13.10.2019r)

1. Dziś obchodzimy XIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Po Mszach św. przed kościołem młodzież naszej parafii zbiera datki na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi z ubogich rodzin.
  2. Dziś również w 102 rocznicę ostatniego z objawień fatimskich – po Mszy świętej o g. 10:30 będzie procesja różańcowa do 5 ołtarzy i ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom poszczególnych Ról i poprowadzenie modlitwy różańcowej przez Członkinie Róż Różańcowych.
  3. Z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, pracownikom oświaty życzę Bożego błogosławieństwa w dziele nauczania i wychowania młodego pokolenia.
  4. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

• w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

• w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

• w piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty

• w sobotę – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika

• w przyszłą niedzielę – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o g. 17:00 a w przyszła niedzielę po Mszy św. o g. 8:00. Zachęcam do udziału we wspólnej modlitwie.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarzach, szczególnie o naszej misjonarce Annie Obyrtacz. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na cele misyjne.
  3. Wypominki jednorazowe i całoroczne można składać w zakrystii. Kartki są dostępne w przedsionku kościoła i na stoliku przy wyjściu. W intencji zmarłych z wypominków jednorazowych będziemy się modlić w Uroczystość Wszystkich i Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych będziemy się modlić przez cały rok w sobotę przed Mszą świętą wieczorną oraz w niedzielę przed g. 8:00 i 10:30. Przy składaniu wypominek proszę określić godzinę przed, którą mają być wyczytywane.
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w zakrystii jest do odbioru miesięcznik „Królowa Różańca św.”