Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Orawce

II NIEDZIELA ZWYKŁA (17.01.2021 r.)

1. Dziś w naszej archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• we wtorek /19.01/ – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

• w czwartek /21.01/ – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

1. Proboszcz Ludźmierskiego Sanktuarium prosi o włączenie się w modlitwę Nieustającego Różańca odmawianego przez mieszkańców: Podhala, Spisza i Orawy przez cały styczeń. Modlitwa naszej parafii rozpoczyna się w sobotę 23 stycznia o g. 12.00 w południe i trwa przez cała dobę. Modlitwę prowadzimy w domach, poszczególne osoby z Róż Różańcowych wybierają jedną z godzin zaproponowaną przez Zelatora. Bardzo proszę wszystkie Róże Różańcowe naszej parafii o włączenie się w tę modlitwę zanoszoną szczególnie w intencji poszanowania wartości chrześcijańskich w naszej Ojczyźnie.

2. W niedzielę 24 stycznia zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP podczas każdej Mszy św. we wszystkich parafiach będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Krakowskiej ofiarom kataklizmu.

3. W tym tygodniu pamiętajmy o Babciach i Dziadkach, którzy będą obchodzić swoje święta. Wdzięczni za dobro od nich otrzymane prośmy w modlitwie, aby Pan Bóg żyjącym błogosławił, a zmarłych przyjął do swojej chwały.