Parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela w Orawce

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – (27.09.2020)

1. Dzisiaj ostatnia niedzielę września, zebranie Rady Parafialnej o g. 15.00 na plebanii. Bóg Zapłać za ofiary zbierane do puszek przed kościołem a przeznaczone na pokrycie kosztów przeglądu zewnętrznej instalacji przeciw pożarowej „Tarcza” za III kwartał.

2. Rozpoczęły się prace konserwatorskie przy nagrobku ks. Mateusza Warzely w całości finansowane przez Konsulat Generalny Węgier.

3. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc różańcowy. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane po Mszy świętej wieczornej. W czasie Różańca będziemy się modlić za Ojca Świętego, naszą Ojczyznę, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych, o pokój na świecie, o ustanie trwającej epidemii oraz za zmarłych. Przez cały miesiąc Msze święte w dni powszednie będą o g. 17:00.

4. Zapraszam zelatorów oraz osoby odpowiedzialne za poszczególne Róże Różańcowe z naszej parafii, na spotkanie do Sali parafialnej w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

5. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:

• we wtorek /29.09/ – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

• w środę /30.09/ – wspomnienie św. Hieronima;

• w czwartek /01.10/ – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus;

• w piątek /02.10/– wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.00 i 17.00. Możliwość spowiedzi rano przed Mszą świętą oraz po południu od 16.00. Odwiedziny chorych i starszych od 8.00;

1. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o g. 10.30 odprawimy procesję różańcową do 5 Ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła i poprowadzenie dziesiątka różańca według następującego porządku:

I Ołtarz – mieszkańcy Zawody

II Ołtarz – mieszkańcy Sołtystwa

III Ołtarz – mieszkańcy Marchewek i Studzianek

IV Ołtarz – mieszkańcy Góry i Kuligówki

V Ołtarz – mieszkańcy Podkościoła, Płócieniówki, Czyszczoniówki

1. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 10:30 zostaną poświęcone różańce dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii świętej.

2. Na stoliku z prasą katolicką pojawił się nowy miesięcznik dla dzieci „Staś”, zachęcam rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do zapoznania się z tym czasopismem.