(21.07.2024)

1. Dzisiaj 16 niedziela zwykła. Ze względu na bliskie wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców modlimy się dzisiaj w ich intencji i błogosławimy pojazdy. Obrzęd błogosławieństwa pojazdów jest w tą sobotę po wieczornej Mszy św. o 18.00 na parkingu przy Remizie OSP oraz w niedzielę po Mszach świętych o 8.00 i 10.30 na wszystkich parkingach wokół kościoła. Zbierane przy błogosławieństwie ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
2. Nasz metropolita ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski informuje, że ze względu na wiek emerytalny złożył rezygnację na ręce papieża Franciszka. Papież przyjął jego rezygnację i poprosił o pełnienie przez niego urzędu aż do czasu, gdy wyznaczy jego następcę. Polecajmy w modlitwie księdza arcybiskupa i naszą archidiecezję oraz prośmy o potrzebne łaski dla nowego ordynariusza.
3. 29 Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę, w skład której wchodzi grupa Orawska odbędzie się od 24 do 31 lipca. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki w kaplicy świętego Antoniego w Zimnej Dziurze o 10.00. Natomiast Msza Święta na zakończenie pielgrzymki w Bazylice Jasnogórskiej o 14.30. Zapisy na pielgrzymkę od tego roku są we wszystkich parafiach dekanatu Orawskiego. W wyjątkowych przypadkach można zapisać się na trasie pielgrzymki. W naszej parafii zapisy do niedzieli 21 lipca po Mszach świętych w zakrystii. Koszty organizacyjne to 120 zł od osób dorosłych i 60 zł od dzieci do 7 roku życia.
4. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny
• we wtorek (23.07) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
• we środę (24.07) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
• w czwartek (25.07) – święto św. Jakuba Apostoła oraz dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
• w piątek (26.07) – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
4. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka dla 7-letniego Olka, który choruje na jałowy zanik kości udowej. Pierwszą zbiórkę dla niego przeprowadziliśmy siedem miesięcy temu. Wesprzyjmy kolejny raz rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu synkowi leczenie, rehabilitację oraz sprzęt ortopedyczny.
5. Wszystkim, którzy w czasie wakacji przybywają do Orawki życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrego odpoczynku.