Ogłoszenia parafialne

24 NIEDZIELA ZWYKŁA
(17.09.2023)

 

1. Dzisiaj 24 niedziela zwykła. W Polsce obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W liturgii wspomnienie św. Roberta Belarmina, biskupa i doktora Kościoła, św. Hildegardy z Bingen, dziewicy i doktor Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Dzisiaj także 31. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.
2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek (18.09) – święto św. Stanisława kostki, zakonnika, patrona Polski
• we środę (20.09) – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
• we czwartek (21.09) – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
• w sobotę (23.09) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
3. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w Mszach świętych i procesji w Uroczystość Odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego parafialnego święta. Bóg Zapłać: Siostrom, Pani Organistce i scholi, Pani Katechetce, Służbie Liturgicznej, Zespołowi „Koliba”, Pocztom sztandarowym ze Szkoły Podstawowej i OSP w Orawce, osobom niosącym baldachim, feretrony, symbole religijne, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami. Wszystkim parafianom dziękuję za tak liczną obecność, a zwłaszcza tym, którzy uczestniczyli w Odpuście w pięknych orawskich strojach regionalnych.
4. Za dwa tygodnie w piątek 29 września po Mszy wieczornej będzie adoracja dla dorosłych i młodzieży. Będzie to okazja, aby pogłębić treści przeżywane w czasie odpustu, a więc zaufanie do Boga i powierzyć Mu na nowo własne cierpienia.
5. W piątek po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie organizacyjne młodzieży z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
6. W przyszłą niedzielę w naszej Archidiecezji jest ogłoszony przez księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Dzień Modlitwy za Młodzież. Z tego tytułu przed kościołem będzie zbiórka do puszek na potrzeby duszpasterstwa młodzieży w dekanacie i archidiecezji.
7. Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o 10.30 w naszym kościele zgromadzą się zastępy Straży Pożarnej z Gminy Jabłonka. Będziemy modlić się w intencji strażaków i ich rodzin a po Mszy świętej na parkingu przy kościele odbędzie się uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego naszym strażakom w Orawce. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Ze względów organizacyjnych od 17.00 w sobotę będzie wyłączony z użytku parking obok kościoła. Prosimy o korzystanie z dużego parkingu poniżej kościoła.